مجله تفر یحی آموزشی

مداحی جنجالی میثم مطیعی که سعودی ها را عصبانی کرد! Reviewed by Momizat on . مداحی جنجالی میثم مطیعی که سعودی ها را عصبانی کرد! مداحی و نوحه خوانی میثم مطیعی در شب هشتم محرم صدای شبکه تلویزیونی «العربیه» وابسته به دربار آل سعود و وهابی ه مداحی جنجالی میثم مطیعی که سعودی ها را عصبانی کرد! مداحی و نوحه خوانی میثم مطیعی در شب هشتم محرم صدای شبکه تلویزیونی «العربیه» وابسته به دربار آل سعود و وهابی ه Rating: 0

مداحی جنجالی میثم مطیعی که سعودی ها را عصبانی کرد!

محبوب کن - فیس نما

مداحی جنجالی میثم مطیعی که سعودی ها را عصبانی کرد!

imag985es

مداحی و نوحه خوانی میثم مطیعی در شب هشتم محرم صدای شبکه تلویزیونی «العربیه» وابسته به دربار آل سعود و وهابی ها را بدجوری در آورده است و با اختصاص برنامه ای این عصبانیت و وحشت را بروز داده اند.

ولی امر مسلمین جهان در دیدار با مداحان به آن اشاره کردند و ضمن تاکید بر توجه به مسائل روز در اشعار و مداحی ها، فرمودند:
«هیئت ها نمی توانند سکولار باشند؛ هیئتِ امام حسینِ سکولار ما نداریم! هرکس علاقه مند به امام حسین است، یعنی علاقه مند به اسلام سیاسی است، اسلام مجاهد است، اسلام مقاتله است، اسلام خون دادن است، اسلام جان دادن است؛ معنای اعتقاد به امام حسین این است. اینکه آدم در یک مجلس روضه یا هیئت عزاداری مراقب باشد که نبادا وارد مباحث اسلام سیاسی بشود، این غلط است…»

در سال های اخیر توجه به مسائل جهان اسلام و انعکاس آن در منابر و مراثی رشد قابل توجهی پیدا کرده است و هیئات مذهبی روزآمدتر شده اند؛ اما در این میان هیئت میثاق با شهدا دانشگاه امام صادق (ع) با مداحی حاج میثم مطیعی جایگاه ویژه ای دارد.

پرداختن به موضوعات روز جهان اسلام و جنایات صورت گرفته در عراق، سوریه، یمن و بحرین و پیوند زدن آن به حوادث کربلا از موضوعات تقریباً ثابت در مداحی های میثم مطیعی است؛ خصوصاً که بسیاری از آنها به زبان عربی خوانده شده و در میان عرب زبان ها بازتاب قابل توجهی دارد. تا آنجا که اثر «یا تکفیری صبرک صبرک» که به دو زبان فارسی و عربی و علیه جنایات داعش خوانده شده در میان عرب زبان ها بسیار محبوب بوده و بارها توسط مادحین عرب در عراق و سوریه و لبنان بازخوانی شده است.

مداحی که در شب هشتم محرم و با نام  «صَبْرٌ و نَصر» به زبان عربی خوانده شد و در آن آل سعود را دانش آموزان یهود نامیده که لشکر عمربن سعد هستند. وی وهابیت را چون افعی خطرناک و خزنده دانسته و در ادامه هم با برشمردن جنایت آل سعود علیه مردم یمن و شبیه سازی آن با حوادث عاشورا ملت یمن را «حسینی و فدائی حسین» می خواند که صبورانه مقاومت می کنند و پیروزی نهایی از آن آنهاست.

بازتاب گسترده این مداحی در رسانه های داخلی و برون مرزی باعث شد تا شبکه العربیه که در میان بسیاری از مردم منطقه بدلیل نزدیکی به رژیم صهیونیستی شبکه «العبریه» خوانده می شود، سه شنبه گذشته ضمن اختصاص یک قسمت از برنامه «مرایا» که به صورت روزانه از این شبکه پخش شده و به مسائل روز منطقه و جهان می پردازد، از اینکه مجالس عزای فرزند رسول الله به جای «یادآوری مصائب این حضرت و گریه بر ایشان» به «موضوعات روز و بهره گیری از قیام کربلا در مسائل جهان اسلام» روی آورده اند، احساس نگرانی کند!!

مشاری الذایدی تحلیل گر ثابت این برنامه که سابقه همکاری با روزنامه های الوطن و شرق الاوسط را در کارنامه خود دارد، در ابتدای این برنامه به اشاره به برخی سخنان چهره های مذهبی ایران از اینکه هیئات کارکرد سیاسی پیدا کرده و به حوادث جهانی و مسائل منطقه واکنش نشان می دهند، نگران شده و با بیان گوشه هایی از مداحی میثم مطیعی، از اینکه آل سعود به شاگردان یهود تشبیه شده اند، عصبانی شود.
وی در ادامه ضمن تمسخر ملت یمن که در این شعر فدائی حسین خوانده شده اند، به وعده پیروزی آنها پوزخند بزند.
این عقده گشایی رسانه سعودی علیه یک مداحی نشان دهنده هدف گذاری درست و رویکرد صحیح هیئات انقلابی و به تعبیری به هدف خوردن دقیق تیرهاست.

در این میان موضوع دیگر شباهت ابراز نگرانی رسانه وهابی ها با رویکرد جماعتی است که به شیعه انگلیسی شهرت دارند، هر دوی آنها از پرداختن هیئات و منابر مذهبی به موضوعات روز و از جمله حوادث جهان اسلام نگرانند و آنرا خطرناک می دانند!

پیش از این همه موارد دیگری از شباهت رویکرد رسانه های حامی وهابیت و رسانه های طیف شیعه انگلیسی که ادعای مقابله با وهابیت را دارند، بروز کرده بود و اکنون بار دیگر دم خروس از شبکه العربیه بیرون زده است.
 

 

دانلود مداحی میثم مطیعی( که سعودی ها را عصبانی کرده)

متن شعر مداحی “صبْرٌ و نَصر” :

َیَا آلَ سُعُودْ، تَلامِیذَ الیَهُودْ
(ای آل سعوددانش آموزان یهود)

لَأَنتُم جَیْشُ عُمَرَ اِبنِ سَعدْ
(به راستی شما لشکرعمربن سعد هستید)

قَصَفتُمْ بِالغَدْرِ، فَأَنْتُمْ کَالشِّمْرِ
(باعهدشکنی تان”یمن را”بمباران کردید شما چون شمر هستید)

و أَحْرَقْتُمْ قَتَلْتُمْ دُوْنَ حَدْ
(سوزاندیدوبی حد و حصرکشتید)

حُسینیٌّ … فِدَائیُّ
هُوَ الشَّعْبُ الیَمَانیُّ
(ملت یمن حسینی و فدایی حسین است)

***   ***   ***   ***

آَیَا جَارهَ السُّوءْ … بِحِقْدِکِ المَمْلُوُءْ
(ای همسایه شرکه با کینه سرشارت)

أَعَدْتِ کَربلاءَ فِی صَنْعَا
(کربلا را در صنعاتکرارکردی)

بِاِسمِ المُسلمین… قَتَلتُمْ أَصْلَ الدِّین
(به نام اسلام اصل دین را ازبین بردید)

وَهَابِیَّتُکُمْ أَفْعَىً تَسْعَى
(وهابیت شما،چون افعی خزنده است)

حُسینیٌّ … فِدَائیُّ
هُوَ الشَّعْبُ الیَمَانیُّ
(ملت یمن حسینی و فدای حسین است)

***   ***   ***   ***

حُکُومَهٌ بَلهَاءْ … بِمَالِها عَمیَاءْ
(شما حکومتی بی خرد هستیدکه پول چشمانش را کور کرده است)

لآِثَارِ الدِّینِ تَرجُو طَمْسَا
(حکومتی که میخواهدآثاردین را از بین ببرد)

إِلَى الغَربِ تَرْکَعْ … لِقَولِهِمْ تَسمَعْ
(حکومتی که در برابرغرب خم می شودو گوش به فرمان اوست)

لأِسرَائِیَلَ أَهْدَتِ القُدْسَا
(حکومتی که قدس را به رژیم صهیونیستی تقدیم کرد)

حُسینیٌّ … فِدَائیُّ
هُوَ الشَّعْبُ الیَمَانیُّ
(ملت یمن حسینی و فدای حسین است)

***   ***   ***   ***

آَیَاَ شَعْبَ الیَمنْ …. تَحَدَّیْتَ المِحَنْ
(ای مردم یمن شما مصیبت ها را به چالش کشیدید )

لَقَدْ صَنَعْتَ کَربلاءَ العَصرْ
(کربلای امروز را ساختید)

و أَنْتَ عَلَى الحَقْ … عَدُوَّکَ فَاسْحَقْ
(شما بر حق هستیددشمنانتان را زیر پا له کنید)

و صَبْراً فَالصَّبْرُ مِفْتَاحُ النَّصرْ
(و صبر کنید که صبر کلید پیروزی است)

حُسینیٌّ … فِدَائیُّ
هُوَ الشَّعْبُ الیَمَانیُّ
(ملت یمن حسینی و فدای حسین است)

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بازگشت به بالا