مجله تفر یحی آموزشی

قبیله مارگیرها خطرناک ترین سبک زندگی+تصاویر Reviewed by Momizat on . سرمه: درباره قبلیه مارگیرها چه میدانید؟ قبیله ای که با مارها زنده اند! قبیله «جوگی» در پاکستان قرن‌هاست برای کسب درآمد به مارگیری مشغولند و حتی با پیشرفت دنیای سرمه: درباره قبلیه مارگیرها چه میدانید؟ قبیله ای که با مارها زنده اند! قبیله «جوگی» در پاکستان قرن‌هاست برای کسب درآمد به مارگیری مشغولند و حتی با پیشرفت دنیای Rating: 0

قبیله مارگیرها خطرناک ترین سبک زندگی+تصاویر

محبوب کن - فیس نما

سرمه: درباره قبلیه مارگیرها چه میدانید؟ قبیله ای که با مارها زنده اند!

قبیله «جوگی» در پاکستان قرن‌هاست برای کسب درآمد به مارگیری مشغولند و حتی با پیشرفت دنیای امروز حاضر نشده‌اند شغل خود را تغییر دهند.

به گزارش فارس، قبیله جوگی که در هند و پاکستان زندگی می‌کنند قرن‌ها است که از طریق مارگیری امرار معاش می‌کنند و این هنر از پدر به پسر به ارث می‌رسد.
 
جوگی ها علاوه بر مارگیری به کیمیاگری نیز می‌پردازند و به خوبی با داروهای گیاهی آشنایی دارند.
 
این مردم مهارت زیادی در درمان مارگزیدگی دارند و حتی پزشکان امروزی نمی‌توانند مانند یک جوگی فردی را که دچار مارزدگی شده است را نجات دهند.
 
جوگی‌ها به خوبی با سم هر مار آشنایی دارند و برای درمان هر فرد مارگزیده از شیوه خاصی استفاده می‌کنند.
 
مردم این قبیله فرزندان خود را از کودکی با انواع مار آشنا می‌کنند و به عبارتی می‌توان گفت کودکانی که در یک خانواده جوگی به دنیا می‌آیند از کودکی با مارها هم‌بازی هستند.
 
جوگی‌ها برای مارگیری از نی مخصوصی استفاده می‌کنند اما این کار آنقدرها که ساده به نظر می‌رسد آسان نیست زیرا نوع دمیدن و قطع نشدن صدای نی شرط مست کردن مار است در غیر این صورت ممکن است مار عصبانی شده و با یک حمله سریع شما را از پای درآورد.
 
فصل بهار بهترین فصل برای مارگیری است زیرا مارها تازه از خواب زمستانی بیدار شده‌اند و مجبورند برای سیر کردن خودشان از مخفی‌گاه‌های خود خارج شوند.
 
قوم جوگی با لباس‌های نارنجی و زرد خود از سایر مردم شناخته می‌شوند.
 
جوگی‌ها به طور معمول زندگی عشایری دارند و برای یافتن داروهای گیاهی و مار به نقاط مختلف سفر می‌کنند و با اجرای نمایش‌های خیابانی، درمان افراد مارگزیده و فروختن داروهای گیاهی امرار معاش می‌کنند.

۱۱۵۷۷۱_۴۵۳ ۱۱۵۷۷۲_۷۹۱ ۱۱۵۷۷۳_۵۲۷ ۱۱۵۷۷۴_۹۲۶ ۱۱۵۷۷۵_۹۸۲ ۱۱۵۷۷۶_۴۱۶ ۱۱۵۷۷۷_۵۰۹ ۱۱۵۷۷۹_۳۳۹

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بازگشت به بالا