مجله تفر یحی آموزشی

عقربها به جنوب ایران حمله می کنند Reviewed by Momizat on . عقربها به جنوب ایران حمله می کنند عقرب گزیدگی به دلیل گرما و شرجی هوا در مناطق جنوبی کشور بیشتر از دیگر مناطق روی می‌دهد که در صورت جدی نگرفتن آن حتی می‌تواند م عقربها به جنوب ایران حمله می کنند عقرب گزیدگی به دلیل گرما و شرجی هوا در مناطق جنوبی کشور بیشتر از دیگر مناطق روی می‌دهد که در صورت جدی نگرفتن آن حتی می‌تواند م Rating: 0

عقربها به جنوب ایران حمله می کنند

محبوب کن - فیس نما

عقربها به جنوب ایران حمله می کنند

عقرب گزیدگی به دلیل گرما و شرجی هوا در مناطق جنوبی کشور بیشتر از دیگر مناطق روی می‌دهد که در صورت جدی نگرفتن آن حتی می‌تواند منجر به مرگ شود و به همین دلیل کارشناسان بر اقدام درمانی درست و سریع دراین‌باره تأکید دارند؛ با گرم شدن هوا در فصل‌های بهار و تابستان فعالیت عقرب‌ها افزایش می‌یابد.
  ۶۳۶۰۷۱۲۰۳۸۹۸۹۹۸۸۴۹

به گزارش سرمه و به نقل از ایسنا، حدود ۲۰۰ گونه متفاوت عقرب که در سراسر دنیا پراکنده است، تنها ۲۰ گونه آن‌ها سمی هستند؛ در بین آن‌ها گونه (Mesobuthus Tamulus) که نوعی عقرب قرمز هندی است، کشنده‌ترین گونه است که میزان کشندگی آن در ایالت‌های هند بین ۴۰ تا ۳۰ درصد گزارش‌شده است.

کارشناس ارشد حشره‌شناسی پزشکی گفت: کژدم‌ها در کشور ما هرساله تعداد زیادی از افراد را در مناطق مختلف کشور و از جمله استان‌های گرمسیر مثل استان هرمزگان مصدوم می‌کنند.

مهران شاهی با بیان این‌که استان هرمزگان معمولاً در صدر فهرست عقرب گزیدگی در کشور قرار دارد و هرساله بیش از ۱۰ مورد مرگ ناشی از عقرب گزیدگی گزارش می‌شود، افزود: در مجموع ۸۱۸ نمونه کژدم از ۶ شهرستان بندرعباس، پارسیان، میناب، حاجی‌آباد، خمیر و بستک صید شد که از این تعداد ۴۴۰ نمونه یعنی ۵۳٫۸ درصد ماده و ۳۷۸ نمونه یعنی ۴۶٫۲‌ درصد نر بودند.

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بازگشت به بالا