مجله تفر یحی آموزشی

شلیک اخطار ناو آمریکایی به شناورهای ایران! Reviewed by Momizat on . شلیک اخطار ناو آمریکایی به شناورهای ایران! سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: خلیج‌فارس منطقه مهمی از دنیاست و آمریکا دوست ندارد در آن درگیری باشد ولی ملوانان آمریکا شلیک اخطار ناو آمریکایی به شناورهای ایران! سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: خلیج‌فارس منطقه مهمی از دنیاست و آمریکا دوست ندارد در آن درگیری باشد ولی ملوانان آمریکا Rating: 0

شلیک اخطار ناو آمریکایی به شناورهای ایران!

محبوب کن - فیس نما

شلیک اخطار ناو آمریکایی به شناورهای ایران!

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: خلیج‌فارس منطقه مهمی از دنیاست و آمریکا دوست ندارد در آن درگیری باشد ولی ملوانان آمریکایی مجبور شده‌اند برای جلوگیری از افزایش بیشتر تنش‌ها به سمت قایق ایرانی شلیک کنند.
  ۶۳۵۹۴۹۴۲۸۵۸۱۴۹۸۰۶۵

به گزارش سرمه به نقل از فارس ،، «پیتر کوک» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امروز در کنفرانس خبری با اصحاب رسانه‌ها، به رویارویی سه‌شنبه و چهارشنبه شناورهای ایرانی با کشتی‌های آمریکا در تنگه هرمز و شمال خلیج‌فارس پرداخت.

آمریکایی‌ها می‌گویند که ‌سه‌شنبه این هفته چند شناور ایرانی در تنگه هرمز نزدیک شناور آمریکایی شدند که از نظر آمریکایی‌ها غیرحرفه‌ای و خطرناک بود؛ امروز هم اعلام شد که چهارشنبه، یک قایق تندروی ایرانی به ۲ کشتی نظامی آمریکایی و یک کشتی نظامی کویتی نزدیک شد که یکی از شناورهای آمریکایی ۳ تیر اخطار به سمت آن شلیک کرده است؛ حادثه دوم در آب‌های شمالی خلیج‌فارس واقع شده است.

سخنگوی پنتاگون امروز در خصوص این دو واقعه گفت: «ایرانی‌ها معمولاً حرفه‌ای عمل می‌کنند ولی (در این ۲ مورد) غیرحرفه‌ای و غیرایمن عمل کردند.»

پیتر کوک به طور اختصاصی‌تر به حادثه دوم یعنی تیراندازی روز چهارشنبه پرداخت و گفت: «نیروهای ما بسیار خوب آموزش دیده‌اند و بر اساس همین آموزش‌ها، برای جلوگیری از افزایش بیشتر تنش‌ها، شلیک هشدار کردند.»

کوک گفت: «آنجا (خلیج‌فارس) منطقه مهمی از دنیاست و ما سال‌هاست که آنجا هستیم و نمی‌خواهیم که در آنجا درگیری شود ولی ملوانان ما برای جلوگیری از افزایش تنش و برای اینکه نشان دهند توانایی دفاع از خود را دارند، شلیک کردند.»

سخنگو در انتها گفت: «امیدواریم این اتفاقات ادامه نداشته باشد زیرا نمی‌خواهیم تنش‌ها در این بخش مهم از دنیا، افزایش پیدا کند.»

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بازگشت به بالا